25 Nisan 2024

Resmen Haber

Burada Okuyacağınız Her Şey Resmen Haber

Yüzme Kursuna Büyük İlgi

Pursaklar Belediyesi’nin açmış olduğu yaz okulu yüzme kursunda 7 ila 15 yaş arasındaki çok sayıda çocuğa eğitim veriliyor.

Pursaklar Belediyesi öğrencileri olimpik havuzda eğitiyor. Havuzun bir tarafında erkek çocuklara, diğer tarafında ise kız çocuklara özel eğitim veriliyor. Haftada üç gün yüzme kursuna katılan 70’in üzerindeki çocuk, yüzmenin keyfini çıkartıyor.
Basketbol, voleybol, Taekwondo ve yüzme olmak üzere toplam 4 branşta faaliyet gösteren yaz okulunda çocuklar hem spor yapıyor hem de eğleniyor. Denizi olmayan Ankara’da çocukları yüzme zevkinden mahrum bırakmak istemediklerini belirten Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Bu sene yüzme kursu da açtık. Çocuklarımızı Keçiören’deki bir yüzme kursuna götürüyoruz. İnşallah ilçemizdeki yarı olimpik yüzme havuzumuz yapıldığında bu çalışmalarımız daha da artacaktır” dedi.

Yüzme Kursu Pursaklar

Her yıl binlerce çocuğu yaz spor okullarında eğittiklerini ifade eden Başkan Çetin, “Okullar Hayat Olsun Projesini üç yıl önce uygulayan ilk belediye biz olduk. Diğer barnşlarımızı okul bahçelerinde yapıyoruz ve istiyoruz ki çocuklarımız okullardan kopmasın. Burada aynı zamanda adab-ı muaşeret eğitimleri de veriyoruz” diye konuştu. Yaz spor okuluna katılan bütün çocuklara her yıl spor malzemelerini hediye eden Pursaklar Belediyesi bu sene de geleneği sürdürerek yaz spor okuluna katılan bütün çocuklara spor malzemesi hediye edecek.

Yüzme Kursu Pursaklar

Paylaş: