19 Nisan 2024

Resmen Haber

Burada Okuyacağınız Her Şey Resmen Haber

Yangın İhbarına Çıktılar Pastayla Karşılandılar

Firma yetkilileri 112 ihbar hattını arayarak, İzmit ilçesinde yangın ihbarında bulundu.

İzmit’te faaliyet gösteren özel bir firma ilginç bir yöntemle itfaiyeciler haftasını kutladı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli İtfaiye Grup Amirliğine gelen yangın ihbarı üzerine olay yerine giden itfaiye ekipleri, pastayla karşılandı. İtfaiye ekiplerinin şaşkınlığı ve mutluluğu ise görülmeye değerdi.

Yangın İhbarı Yapıldı

İzmit ilçesi Cumhuriyet Parkı mevkiinde faaliyet gösteren özel bir firma 25 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde arasında kutlanan itfaiyeciler haftasını ilginç bir yöntemle kutladı. Firma yetkilileri 112 ihbar hattını arayarak, İzmit ilçesinde bulunan dükkanının yandığını bildirildi. İhbarın ardından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kocaeli İtfaiye Grup Amirliği ekipleri harekete geçti.

Pastayla Karşılandılar

İhbarın ardından harekete geçen ekipler yangın alanına 5 dakika gibi kısa bir sürede ulaştı. Her şeyden habersiz olan itfaiye ekipleri, hemen hortumları açıp, koşarak dükkana girmek istedi. Yangınla karşılaşacağını bekleyen itfaiye erleri, işyeri önünde pasta ve personel tarafından karşılandı.

İtfaiyeciler Büyük Şaşkınlık Yaşadı

İhbar yerinde pastayla karşılaşınca neye uğradıklarını şaşıran itfaiyeciler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Böyle bir kutlama ile karşılaşacaklarından haberleri olmadığını belirten itfaiyeciler; “Yangın var diye geldiğimiz dükkanda alkışlarla ve pastayla karşılandık. Bu durum bizi çok mutlu etti” ifadelerini kullandı.

“İtfaiyecilerimize Minnettarız”

İtfaiyecilerin vatandaşların can güvenliği için önemli bir hizmeti yerine getirdiğini ifade eden Firma Müdürü Gülsüm Topaloğlu; “25 Eylül – 1 Ekim tarihleri arası ülkemizde itfaiyecilik haftası olarak kutlanıyor. Biz de canla başla çalışan itfaiyecilerimizin bu gününü kutlamak istedik. Bir ihbarda bulunup onları şubemize getirdik. Pastayla karşılayıp, yaptıkları hizmetlerden dolayı hepsine teşekkür ettik. Bu şekilde vatandaşlarımız arasında bir farkındalık oluşturmak istedik” açıklamasında bulundu.

Asılsız Yangın İhbarında Bulunmak Doğru Mu?

Firma yetkilileri yukarıdaki açıklamaları yaparak, iyi niyetle bir çalışma yaptıklarını belirtiyorlar. Peki ya tam da o saatlerde şehirde itfaiyeye gerçekten ihtiyaç duyulan bir yangın olsaydı? Bunun yerine pastalarını alıp itfaiye çalışanlarını iş yerlerinde ziyaret etseler daha iyi olmaz mıydı?

Paylaş: