25 Nisan 2024

Resmen Haber

Burada Okuyacağınız Her Şey Resmen Haber

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Başlıyor

Girişimci Adayları Yenimahalle’de Eğitim Alacak.

Yenimahalle Belediyesi, hayallerindeki işi kurmak isteyenler için Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) ile birlikte “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” programına başlıyor.

30’ar kişilik 2 grup halinde Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek olan programda ilk grup 20-23 Eylül, 2’inci grup ise 27-30 Eylül tarihleri arasında eğitim görecek.

32 saat uygulamalı girişimcilik eğitimi

Toplamda 4 gün boyunca 32 saat uygulamalı girişimcilik eğitimi alacak olan girişimci adayları, eğitim sonunda KOSGEB onaylı sertifika almaya hak kazanacak.

Bu sayede yeni iş fikirlerini hayata geçirebilecek ve bunun için KOSGEB’den destek almak için başvuru yapabilecek olan katılımcılar, hayallerini gerçekleştirebilecek.

Girişimci adayları için önemli bir fırsat”

Akılarındaki iş fikrini hayata geçirmek isteyenler için önemli bir fırsat sunduklarını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “KOSGEB ile birlikte yürüttüğümüz “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri” programı girişimci adayları için önemli bir fırsat. Katılımcılar eğitimin ardından alacakları sertifika ile KOSGEB’den destek almak için başvuru yapabilecekler. Katılmak isteyen vatandaşlarımız Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’mizde bulunan AB Proje Ofisimize müracaat edebilirler, ya da 344 08 98 / 6434 numaralı telefonumuzu arayarak başvuruda bulunabilirler” dedi.

yenimahalle-girisimcilik-egitimi-1

Paylaş: