25 Mayıs 2024

Resmen Haber

Burada Okuyacağınız Her Şey Resmen Haber

Ulaşımda Temassız Ödeme Dönemi

Ulaşımda Temassız Mastercard’ı İlk Defa Mersinliler Kullacak.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Kent Kart iş birliği ile hayata geçirilen Temassız Mastercard’ın tanıtımının gerçekleştirildiği basın toplantısına katılarak, basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından kent içi toplu taşıma araçlarında kullanılmak üzere kullanıcısını kart doldurma zahmetinden kurtaran, ödeme işlemini daha hızlı ve güvenli kılan bir uygulama olan Temassız Mastercard uygulamasının tanıtımının yapıldığı basın toplantısı gerçekleştirildi.

Toplu taşıma ödemelerinde kredi kartının güvenli altyapısını kullanabilme imkânı sunan ve Türkiye’de ilk kez Mersin’de uygulanmaya başlanan Temassız Mastercard’ın tanıtım toplantısına Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın yanı sıra Türkiye ve Azerbaycan Mastercard Genel Müdürü Yasemin Bedir, meclis üyeleri, daire başkanları, şube müdürleri ve çok sayıda basın mensubu katıldı.

Belediye otobüslerinde kullanılmakta olan Kent Kart uygulamasının teknoloji ile buluşarak, tüm dünyada uygulanan bir sistem haline geldiğini ifade eden Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, uygulama hakkında bilgi verdi. Başkan Kocamaz,“Biliyorsunuz belediye otobüslerimizde halen devam etmekte olan bir ‘Kent Kart’ uygulamamız var. Bu uygulamayı yürüten firmamız, tüm dünyada bilinen ve kullanılan bir kredi kartı firmasıyla protokol imzalayarak vatandaşlarımız için çeşitli kolaylıklar getirmiş bulunuyor. Bundan böyle kredi kartı sahipleri, üzerlerinde ‘Kent Kart’ bulunmasa dahi, kredi kartlarını veya mobil cüzdanlarını bilet okuyucusuna yaklaştırarak ödemelerini yapabilecekler” dedi.

mersin-akilli-ulasim-1

Sistemin toplu taşıma araçlarında Türkiye’de ilk defa Mersin’de uygulandığını ve Mersinlilere birçok avantaj kazandıracağını söyleyen Başkan Kocamaz, “Uygulama Türkiye’de yaygınlaştıktan sonra başka şehirlere seyahat edecek olan Mersinliler, gittikleri şehirlerdeki sisteme yabancılık çekmeden ceplerindeki kartı toplu ulaşımda kullanabilecekler. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak, vatandaşlarımızı bu yeni teknolojiyle buluşturuyor olmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye ve Azerbaycan Mastercard Genel Müdürü Yasemin Bedir ise yaptığı konuşmada Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne yenilikçi ve ilk olmak adına verdikleri destek için teşekkür ederek, “Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Kent Kart iş birliği ile hayata geçirilen Temassız Mastercard’ın tanıtımı için buradayız. Dünyanın birçok kentinde kullanılan Mastercard avantajları artık Mersin’de kolay ulaşımın anahtarını sunuyor. Bugün sizlerle paylaştığımız toplu taşıma uygulaması ülkemize büyük bir hizmet. Bu adımı atmamızda bize her zaman destek olan, yenilikçi ve ilk olmak adıma destek veren Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz’a teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Toplantıda Mersin’de trafik sorunu, rehabilitasyonu, mevcut durumu ve çözümü konusunda Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından bir sunum yapıldı. Sunumun ardından Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Türkiye, Azerbaycan Mastercard Genel Müdürü Yasemin Bedir basın mensuplarının soruları yanıtladı.

 

Paylaş: