16 Temmuz 2024

Resmen Haber

Burada Okuyacağınız Her Şey Resmen Haber

Özhaseki Ankaralı Kurmaylarla Buluştu

Mehmet Özhaseki

Mehmet Özhaseki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak Mehmet Özhaseki’yi açıklamasının hemen ardından Ankaralı seçmenlerin kafasında soru işaretleri doğdu ve hemen arama motorlarına ismi yazıp, sonuçları okudular.

CHP-İyi Parti ittifakının Ankara adayının Mansur Yavaş olarak açıklanması ile birlikte AK Parti adayının da değişebileceği gündemde yer almaya başladı. İşte tam da böyle bir zamanda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, İl Yürütme Kurulu üyeleri ve ilçe başkanlarıyla bir araya geldi.

AK Parti Ankara İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Ankara İl Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda, seçim stratejileri görüşülerek, başkent projeleri hakkında istişarelerde bulunuldu.

Özhaseki, toplantıda yaptığı konuşmada, aday belirleme süreci ve ittifak görüşmelerinin tamamlanmasıyla tüm mesaisini Ankara’ya yönlendireceğini belirterek, “Bugün sizlerle bir arada bulunmayı çok arzu ettim. Önceden de çok istiyordum ama nasip değilmiş. Üzerimizdeki yoğunluktan dolayı fırsat bulamadık. Ama bugün bir araya geldik ve geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Özhaseki: Ankara Projelerimizi Özel Ekip Hazırlıyor

Ankara projelerinin 15 kişilik uzman bir ekip tarafından hazırlandığı bilgisini veren Özhaseki, kültür ve sanattan mimariye, çevre düzenlemelerinden ulaşıma kadar pek çok alanda yepyeni projeler geliştirildiğini anlattı.

Özhaseki konuşmasında, “Ankaralı hemşehrilerimizle ve teşkilatımızla daha güzel ve daha yaşanabilir bir Ankara için el birliğiyle çalışacağız.” değerlendirmesini yaptı.

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan da “Böylesine birikimli bir ismin Ankara’nın adayı olarak açıklanması, partimizde ve teşkilatlarımıza heyecanla ve memnuniyetle karşılanmıştır. AK Parti’nin tüm Türkiye’de, Özhaseki’nin ise bulunduğu görevlerde bugüne kadar yaptıkları, önümüzdeki dönemde yapacaklarının en büyük teminatıdır. Sayın Özhaseki ile Ankara teşkilatlarımız omuz omuza çalışarak, yerel seçimlerde en yüksek oy oranını alacağımızdan hiç şüphemiz yoktur.” ifadesini kullandı.

Paylaş: