10 Haziran 2024

Resmen Haber

Burada Okuyacağınız Her Şey Resmen Haber

Mamak Belediyesi’nden Yol Atağı

2019 Yerel Seçimleri yaklaşırken yeniden aday olmak isteyen Belediye Başkanları seçmenine kendisini gösterebilmek için tüm gayretleriyle çalışıyorlar.

Ankara Mamak Belediyesi de kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmaları kapsamında gelişen ve sürekli büyüyen ilçenin, artan yol ihtiyaçlarını karşılamak için yol açım çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Bahçeleriçi, Fahrikorutürk ve Kıbrısköy mahallelerinde yol açma ve genişletme çalışmalarını sürdüren belediye ekipleri, kış aylarına girilmeden yeni yolları açarak, asfaltlamayı planlıyor. 10 yılda 304.024 metre yol açımı gerçekleştiren belediye, ocak ayından bu yana 23 bin 262 metre yol açtı. Mamak’ta, yol açım çalışmalarının yanı sıra bozulan yollarda da malzemeli bakım çalışmalarını planlar doğrultusunda gerçekleştiren belediye, ulaşım sorunu yaşayan vatandaşlara rahat bir nefes aldırırken, Mamak’ın gelişimine de katkı sağlıyor.

Ankara Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül.
Ankara Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül.

Her mahalleye eşit hizmet

Mamak’ta yerleşim alanlarının büyüdüğünü ve yeni yollara ihtiyaç duyulduğunu kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, şehirlerin hizmetlerle geliştiğinin altını çizerek alt yapı çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini kaydetti. Akgül, “Mamak’ı adeta şantiye alanına çevirdik. Hemşerilerimizin yaşam kalitesini arttırmak için gayret gösteriyoruz. Bizde uzak ve yakın kavramları yok, her mahalleye eşit hizmet anlayışımızı sürdürmekteyiz. İlçemize alternatif yollar kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Paylaş: