25 Mayıs 2024

Resmen Haber

Burada Okuyacağınız Her Şey Resmen Haber

Gökçek’ten Festivalin Finalinde Çalışanlara Teşekkür

Gökçek, Büyük Ankara Festivali’nin final gecesinde stantları tek tek ziyaret ederek, gösterdikleri başarılı performans için çalışanlara teşekkür etti.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen, “Uluslar arası Büyük Ankara Festivali”nin final gecesinde stantları ziyaret ederek, festivalde gösterdikleri başarılı performansları için çalışanlara teşekkür etti.

Atatürk Kültür Merkezi alanında 9 gün süren festivalde, Büyükşehir Belediyesi’ne ait birimleri, bağlı genel müdürlükler ve şirketlere ait çadırları tek tek gezen Başkan Gökçek, festival süresince  tüm belediye çalışanlarının başarılı bir çalışma gerçekleştirdiğini söyledi.

Başkan Gökçek, “Çok güzel bir festivali daha geri de bıraktık. Güvenliğinden, temizliğine kadar birbirinden güzel aktivitelerle dolu dolu bir festivalde yüzbinlerce insanı burada ağırladık. Bunda hepinizin emeği, özverili çalışması var. Bunun için hepinizin emeğine teşekkür ederim” dedi.

Festival alandaki Büyükşehir Belediyesi’ne ait çadırları gecenin ilerleyen saatlerine kadar tek tek ziyaret eden Başkan Gökçek, festivalde görev alan personelle de sohbet ederek, fotoğraf çektirdi.

Birimlerin gezerken, “Makine İkmal Daire Başkanlığı” standında 1994 yılında ilk Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu zaman kullandığı aracın sergilendiğini gören Başkan Gökçek, uzun yıllar bu otomobili makam aracı olarak kullandığını söyledi.

Osmanlı Spor standın da 3 penaltının 2’sini gole çeviren Başkan Gökçek, büyük alkış alırken, sonrasında Ankaragücü ve EGO standını ziyaret etti.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nda festival süresince, festivali ziyaret eden vatandaşların attığı ilmeklerle Selçuklu Yıldızlı içinde işlenen  “Ankara  Festivali 2017” yazılı halı  ile yine vatandaşların yaptığı ağaç şeklindeki mozaik tablo, Başkan Gökçek’e hediye edildi.

ANFA Çadırında teleskop ile yıldızları inceleyen Başkan Gökçek, kendi  maket fotoğrafı önünde de fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

İlçe belediyelerine ait stantları da dolaşan Başkan Gökçek’in dolaşması  çalışanların ‘Büyük Başkan Gökçek’  tezahüratları altında sona erdi.

Paylaş: