11 Haziran 2024

Resmen Haber

Burada Okuyacağınız Her Şey Resmen Haber

Ego Otobüslerinde Koltuklar Yenileniyor

Toplu ulaşımda kullanılan otobüslerde, ekonomik ömrünü tamamlamış balon tipi koltuklar, daha sağlam ve daha rahat koltuklarla değiştiriliyor.

EGO Genel Müdürü Balamir Gündoğdu, şehir içi ulaşımın en önemli araçlarından olan ve günde 750 bin kişinin yolculuk ettiği EGO otobüslerinde, ekonomik ömrünü tamamlamış koltukların yeni tıp koltuklarla değiştirildiğini söyledi.

Koltukların yenilenmesi işleminin aşama aşama gerçekleştirileceğini belirten Genel Müdür Gündoğdu, bu ay sonuna kadar 125 otobüsün koltuklarının değiştirileceğini belirtti. Genel Müdür Gündoğdu, gerek görülmesi halinde, koltuk değiştirme işleminin yeni yılda da devam edeceğini bildirdi.

Her gün 750 bini aşkın vatandaşın kent içi ulaşımda EGO otobüslerini tercih ettiğini kaydeden Genel Müdür Gündoğdu, “Başkentlilerin ulaşımlarını güvenli ve konforlu şekilde yerine getirmeleri, birinci önceliğimizdir. Otobüslerimizde özellikle ekonomik ömrünü tamamlamış, hasar görmüş, kirlenmiş, yırtık ve kullanılamaz hale gelmiş koltukları yeniliyoruz, değiştiriyoruz” dedi.  

BALON KOLTUKLAR, ERGONOMİK TİPLE DEĞİŞTİRİLİYOR

Koltuk yenileme çalışmaları kapsamında otobüs içlerinin de yeniden dizayn edildiğini ifade eden Gündoğdu, şunları söyledi: “Araçlardaki balon tip diye tabir edilen eski koltukları tamamen kaldırıyoruz. Bunların yerine, ekonomik ömrü uzun, daha sağlam ve daha rahat olan ergonomik tip koltukları monte ediyoruz. Yeni model bu koltuklarda vatandaşlarımızın daha konforlu,  daha rahat seyahat edeceklerini umuyoruz” diye konuştu.

5 milyona yakın Ankaralı’nın bir şekilde kullandığı EGO otobüslerine bazı vandal ve sorumsuz yolcular tarafından zarar verildiğine dikkat çeken Genel Müdür Gündoğdu, şöyle dedi: “Ne yazık ki kamu mallarına zarar vermeyi kendine iş edinmiş bazı yolcular var. Böyle kişiler koltuk kılıflarını bıçakla kesiyor, oturduğu koltuğu özellikle kırıyor veya başka türlü zarar vererek kullanılamaz hale getiriyor. Vandallık olarak tanımlanan bu tip olaylar, yıpranmanın dışında oturma gruplarının çok büyük zarar görmesine neden oluyor.”               

Paylaş: