20 Nisan 2024

Resmen Haber

Burada Okuyacağınız Her Şey Resmen Haber

Çankaya Parklarında Tasarruf

Çankaya Belediyesi, daha yeşil bir Çankaya için aralıksız çalışıyor.

Çankaya Belediyesi 2016 yılında Çankaya’ya yeni parklar kazandırırken mevcut parklarında da bakım ve onarım çalışmalarını sürdürüyor. Kaynakları verimli kullanmaya hizmetlerinde de özen gösteren Belediye, parkların aydınlatmalarında güneş enerjisinden yararlanıyor.

Daha yeşil bir Çankaya için aralıksız çalışan Belediye,  sayısı 500’ü bulan park ve yeşil alanlarda,  doğal kaynaklardan yararlanmaya özen gösteriyor. Güneş enerjili aydınlatma sistemini parklarında uygulayan Belediye, enerji tasarrufu da sağlamış oluyor.

Çankaya Parklarında Akıllı Aydınlatma

Parklarda yapılan aydınlatma çalışmaları kapsamında elektrik tasarrufu sağlamak adına güneş enerjisinden yararlanan Çankaya Belediyesi, hem ekonomiye katkı sağlıyor hem de Çankaya parklarını güvenli hale getiriyor.

Kentin aydınlatılmasının özellikle güvenlik açısından önemli olduğuna ilişkin kısa süre önce açıklama yapan Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen, “Belediyemize bağlı park ve noktalarda aydınlatmayı en üst seviyeye çıkaracağız. Yetkimiz dahilinde karanlık nokta bırakmayacağız” diye konuştu.

Paylaş: