Can Yücel Parkı’nda Son Rötuşlar

Yeni parklarını birbiri ardına tamamlayan Çankaya Belediyesi, açılışlara hız verdi. Sırada, Çiğdem Mahallesi’nde katılımcı belediyecilik modeliyle halkın istekleri doğrultusunda yapılan Can Yücel Parkı var.

Dünya klasiklerini Türkçeye kazandıran, Köy Enstitüleri’nin kurucusu unutulmaz Milli Eğitim Bakanı Hasan Ali Yücel’in adını ilçedeki bir parkta yaşatan Çankaya, Hasan Ali Yücel’in oğlu büyük şair Can Yücel’in adını da Çiğdem Mahallesi’ndeki parkta ölümsüzleştiriyor.

HEM SPOR ALANI HEM SOSYAL ALAN

İçinde bulunan Çankaya Evi ve Oğuz Tansel Kütüphanesi ile sıradan bir park olmanın yanı sıra sosyal bir tesise dönüşen Can Yücel Parkı’nda son düzenlemeler yapılıyor. Kum serimi, bitki düzenlemesi gibi çalışmaların da bitmesiyle tamamlanacak olan parkta, çocuk oyun alanları, mini futbol sahası, zemin satrancı, tenis kortu ve voleybol sahası ve amfi tiyatro da bulunuyor.

 can-yucel-parki-2

TAŞDELEN: “BÜYÜK MUTLULUK DUYUYORUZ”

Parkın bölge halkı için önemli bir sosyalleşme alanı olduğunu belirten Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen; “Anadolu halkının aydınlanması için Köy Enstitüleri’nin kurulmasına öncülük eden Hasan Ali Yücel’den sonra oğlu büyük şair Can Yücel’in adını da Çankaya’da yaşatmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” ifadelerinde bulundu.

Son rötuşlarıda bitmek üzere olan Can Yücel Parkı, Kurban Bayram’ndan sonra açılarak halkın hizmetine sunulacak.

Paylaş:

Resmen Haber

Resmen Haber, güncel haberleri ve gelişmeleri takip ederek paylaşan bir portaldir.