16 Temmuz 2024

Resmen Haber

Burada Okuyacağınız Her Şey Resmen Haber

Belediyeden Dişe Dokunur Çalışma

Çankaya Belediyesi Diş Hekimleri liselerde öğrencilerle bir araya gelerek ağız ve diş sağlığının önemini anlatıyor. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan hekimler, çalışmalarına ilk olarak Ayrancı Anadolu Lisesi’nden başladı.

Çankaya Belediyesi çeşitli okullarda verdiği ağız ve diş sağlığı seminerlerine devam ediyor. 2014 yılından bu yana devam eden eğitimler son olarak Ayrancı Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Genç yaşta düzenli ağız ve diş bakımı yapanların ileri yaşlarda daha sağlıklı olduğunu vurgulayan diş hekimleri, pek çok hastalığın sağlıksız ağız ve diş yoluyla gerçekleşme riskinin olduğuna da değindi. Sağlıklı vücudun ağızdan başladığının altını çizen diş hekimleri, düzenli bakım alışkanlıklarının erken yaşta oluşması gerektiğini vurguladı.

Diş hekimleri okullarda Çankaya Belediyesinin diş taşı temizliği, dolgu, diş çekimi gibi hizmetleri verdiğini ileri derece tedavi gerektiren durumlarda hastaları tam teşekküllü sağlık kuruluşlarına yönlendirdiği bilgisini de verdi. Herhangi bir koşul aranmayan Çankaya Belediyesi sağlık hizmetlerinden dileyen her vatandaş yararlanabiliyor.

Çankaya Belediyesi okullarda Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimlerine devam ediyor.
Çankaya Belediyesi okullarda Ağız ve Diş Sağlığı Eğitimlerine devam ediyor.

SAĞLIKEVLERİNDE HİZMET ÜCRETSİZ

Çankaya Belediyesi sağlık evlerinde, ağız ve diş sağlığı konusunda, diş çekimi, dolgu, diş taşı temizliği, hemşirelik hizmeti kapsamında ise pansuman, enjeksiyon, tansiyon ölçümü ve yara bakımı gibi konularda sağlık hizmeti veriliyor. Çankaya Belediyesi’nin sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen Çankayalılar için Sağlıkevi adresleri şöyle;

Çankaya Halk Sağlığı Merkezi; Mithatpaşa Caddesi No:52 Kızılay
Mürsel Uluç Mah. Sağlıkevi; Mürsel Uluç Mah. 113. Sok. No: 64 Dikmen-İlker
Çelikkale Sağlıkevi; Aydınlar Mah. Çelikkale Sok. No: 14 Dikmen
Prof. Dr. Nusret Fişek Sağlıkevi; Sancak Mah. Turan Güneş Bulvarı 516. Sok. No: 4 Yıldız
Turgut Varol Sağlıkevi; Kahire Cad. Birlik Mah. No: 3 Çankaya

Paylaş: