10 Haziran 2024

Resmen Haber

Burada Okuyacağınız Her Şey Resmen Haber

Altepe İstifa Etti

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe istifa etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın istifasını istediği yönünde haberler çıkan belediye başkanlarından olan Recep ALTEPE suskunluğunu bozdu ve istifa ettiğini açıkladı.

ALTEPE’nin açıklamaları şöyle:

“Son günlerdeki gelişmeler Türkiye’nin gündemi oldu. Çok sevdiğimiz Bursa ve Bursalı hemşehrilere hizmet etmek için gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yolsuzluk, tembellik ve istismarla hiç suçlanmadık. Son günlerde özellikle bizim için önemli olan AK Parti yönetimi tarafından başlatılan reform projesi adı altında bir eylem başlatıldı. Bursa da bu uygulamanın içinde. Ömrünü bu davaya adamış biri olarak kavgadan yana hiç olmadım. Liderimizle ters düşmeyeceğiz, çatışmayacağız hasar da vermeyeceğiz. Bize yakışanı yapacağız.

Bu şartlarda Bursamıza, hemşehrilerimize ve ülkemize hizmet imkânı kalmadığı da ortadadır. Ben de bu düşüncelerle bugün itibarıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevimden istifa ediyorum. Hiçbir konuda verilmeyecek hesabımız yok, alnımız ak başımız da dik. Bursamıza, hemşehrilerimize, ülkemize ve AK Parti’mize hayırlı olmasını diliyorum.”

Paylaş: