25 Nisan 2024

Resmen Haber

Burada Okuyacağınız Her Şey Resmen Haber

Üretici Ve Tüketici Köylü Pazarlarında Buluşuyor

Köylü pazarları Yenimahallelilerin beğenisine sunuldu.

Yenimahalle Belediyesi, üreticilerle tüketicileri köylü pazarlarında buluşturuyor.

İlçede ekonomik hayatın canlanması, vatandaşların sağlıklı ürünlerle buluşması amacıyla projelendirilen köylü pazarları, Yenimahalle Merkez ve Batıkent İlk Yerleşim Pazar yerinde hizmet vermeye başladı.

Hal ürünlerinin girişine kesinlikle izin verilmeyen köylü pazarlarında, çevre il, ilçe ve köylerdeki üreticiler, yetiştirdikleri sebze ve meyveleri en uygun fiyatla görücüye çıkardı.

Tarladan pazara

Ziraat odasına kayıtlı olan tüm üretici ve köylüler bu pazarlarda, yetiştirdikleri her türlü doğal ürünü doğrudan halka daha az maliyetle pazarlayabiliyor. Doğal ve taze ürün almak isteyen Yenimahalleliler de belediye ekiplerinin denetimindeki bu pazarlarda güvenle alış verişin tadına varıyor.

Yenimahalle Köylü Pazarı
Vatandaşlar Köylü Pazarları’nı keşfetmeye başladılar.

Müracaatlar sürüyor

Köylü pazarları; her Pazartesi İlkyerleşim Mahallesi Batıkent Kapalı Pazar yerinde ve her Perşembe Yenimahalle Kapalı Pazar yeri ve Sosyal Tesisleri’nde ilçe sakinlerine hizmet verecek.

Köylü pazarlarında, stant açarak ürünlerini satmak isteyen üreticiler, kimlik fotokopileri ve Ziraat Odası’ndan alınan üretici belgeleri ile Yenimahalle Merkez Zabıta Karakoluna müracaat edebilecek, 315 65 78 numaralı telefondan da ayrıntılı bilgi alabilecek.

Yenimahalle Köylü Pazarı
Köylü Pazarında günlük yumurta bulmak da mümkün.
Paylaş: