20 Mayıs 2024

Resmen Haber

Burada Okuyacağınız Her Şey Resmen Haber

Salihli’de Peyzaj Çalışmaları Devam Ediyor

Çınarlı Parkı’nın yan ve ön kısımları genişletilerek taş döşeme işlemi yapıldı. Ayrıca çocuk oyun grubunun bulunduğu alana 135 metrekare kauçuk zemin döşendi.

Salihli Belediyesi’nin başlattığı çalışmalar sonucunda, merkez ve kırsal mahalleler güzelleşmeye devam ediyor. Salihli Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından, Gökeyüp Mahallesine çocuk oyun grubu kazandırıldı. Çocuk oyun grubunun bulunduğu alanda tesviye çalışması yaparak kum havuzu oluşturan ekipler, parkın etrafını istimlak duvarı ve demir korkuluklarla çevirerek çocukların güvenli bir ortamda oyun parkından faydalanmasını sağladı.

PAZAR PAZARINA AĞAÇ DİKİLDİ

Organize Sanayi Bölgesinde 200 metrekarelik alanda çim ekme çalışması yapan ekipler, belirli alanlara farklı desenlerde çiçek parterleri oluşturarak estetik bir görünüm kazandırdı.  Atatürk Caddesinde kurulan Pazar pazarı çevresine 17 adet zakkum ve 13 adet alev ağacı dikimini tamamlayan ekipler, yeni Kamyon garajında ise ağaç ve çok yıllık bitkiler dikerek peyzaj düzenlemesi gerçekleştirdi.

Çınarlı Parkı’nın yan ve ön kısımları genişletilerek taş döşeme işlemi yapıldı. Ayrıca çocuk oyun grubunun bulunduğu alana 135 metrekare kauçuk zemin döşendi.

Salihli Peyzaj Çalışmaları

SERADA KIŞ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

Salihli Belediyesi Kurşunlu Üretim Serasında, yaz mevsimi için toplamda 350-400 bin kadife, rozet, petunya, begonya, vapurdumanı, melan podium ile zinnia çiçekleri yetiştirildi.  Önceden hazırlanan 59 bin adet kışlık hercai menekşe tohumu ekildi. Fide haline gelen hercai menekşeler serada hazırlanan torbalara yerleştirilerek kullanıma hazır hale getirildi. Yaklaşan kış mevsimi öncesinde serada, 250 bin adet fide yetiştiriliyor.

Paylaş: