20 Nisan 2024

Resmen Haber

Burada Okuyacağınız Her Şey Resmen Haber

İtfaiye’den İndirimli Baca Temizliği Kampanyası

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı 15 Eylül tarihine kadar baca temizliği yaptıranlara yüzde 25 indirimli fiyat tarifesi uygulayacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı yetkilileri, 15 Eylül tarihine kadar bacasını temizleten Ankaralılara, yüzde 25 indirimli fiyat tarifesi uygulanacağını belirttiler.

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, vatandaşlardan gelen çok sayıdaki baca temizliği talebini zamana yayarak daha verimli çalışmak ve isteklere daha kısa sürede cevap verebilmek amacıyla kampanya başlattı. Bacalarını 15 Eylül tarihine kadar temizleten kişiler, kampanya fiyatları çerçevesinde yüzde 25 indirimden yararlanacak.

Kış aylarında görülen karbonmonoksit zehirlenmeleri ve yangınların önemli bir bölümünün bacaların tıkanması sonucu meydana geldiğini hatırlatan İtfaiye Dairesi Başkanlığı yetkilileri, vatandaşlara düzenli olarak apartman, konut ve işyerlerinin bacalarını temizlettirmelerini önerdi.

Doğalgaz ve diğer yakıt atıklarının hava çıkış noktası olan bacaların temizliği için kış aylarında yoğun talep olduğunu hatırlatan yetkililer, Başkentlilerden sıkışıklığa mahal vermeden, hem kendi güvenlikleri hem de itfaiyenin daha verimli çalışabilmesi için yaz boyunca uygun zamanlarında bacalarını temizletmelerini istedi.

YILDA EN AZ BİR KERE UZMANINA TEMİZLETİN

Baca yangınlarından korunmanın tek yolunun sanayi işletmelerinde 3-6 ayda, daire ve apartmanlarda ise yılda en az bir kere bacaların temizletilmesi olduğunu vurgulayan yetkililer, vatandaşların kendi yöntemleriyle bacaya bir şey dökerek, yakarak, içeriye bir ağırlık uzatarak bacayı açmaya çalışmalarının yanlış bir yöntem olduğunu ifade ettiler. Bacaların temizlenmesi için İtfaiye Daire Başkanlığı’na gelerek randevu alınması gerektiğini belirten yetkililer, vatandaşların 341 41 60/ 1144 ve 1145 numaralı telefondan da ayrıntılı bilgi alabileceklerini kaydettiler.

Baca temizliği için Turgut Özal Bulvarı Numara 9 MİGROS Yanı, Ata Sanayi bitişiği / Akköprü adresindeki Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na müracaat edilmesi ve ücretin yatırılması gerekiyor. Vezneler ise 08.00 -15.30 saatleri arasında hizmet veriyor.

                                                                                                          

                                       Baca temizliği       Yaz kampanyası

                                       ücret tarifesi          indirimli tarife

————————–  ———————-

Soba – kombi bacası……….     41.00 TL         32.00 TL

Kazan bacası (Tekli)……….      83.00 TL         62.00 TL

Kazan bacası (çiftli) ………..    177.00TL        133.00TL

Şömine – Barbekü bacası….       83.00 TL        62.00TL

Lokanta ve sanayi bacası …     224.00 TL      168.60TL                 

Paylaş: